Zasady adaptacji
ADAPTACJA
- Okres adaptacji w naszej placówce rozpoczyna się od pierwszego dnia pobytu dziecka w przedszkolu.
- W okresie adaptacji do warunków życia w przedszkolu dziecku mogą towarzyszyć rodzice lub opiekunowie (jedna osoba na jedno dziecko). Obecność rodziców lub opiekunów dotyczy w szczególności dzieci nowoprzyjmowanych i jest uzgadniana z dyrekcją placówki. Rodzic nie wchodzi do grup, bez uzyskania zgody dyrekcji. Pamiętajmy, że okres adaptacji dotyczy dzieci, a nie rodziców.
- Czas obecności rodziców lub opiekunów na terenie grupy wynosi jeden tydzień. W uzasadnionych przypadkach po konsultacji z nauczycielami może być wydłużony do dwóch tygodni.
- Rola rodziców polega na wspieraniu swojego dziecka w trudnych dla niego momentach, a ich obecność nie może zakłócać pracy w grupie.
- Dorosły opiekun nie ingeruje w zabawę dzieci, nie rozstrzyga, nie rozsądza sporów, nie ocenia, nie poucza innych dzieci. Jest w grupie dla wsparcia swojego dziecka.
- Wskazane jest aby w początkowym okresie pobytu w przedszkolu dziecko mogło mieć przy sobie przedmiot emocjonalnie kojarzący się z rodzicami (pluszak, chustka mamy, zdjęcie itp.)
- Przed wejściem do sali zabaw należy zmienić obuwie lub założyć obuwie ochronne.
PRZYPROWADZANIE I ODBIERANIE DZIECI
- Dzieci są przyprowadzane i odbierane z przedszkola przez rodziców, opiekunów lub osobę upoważnioną na piśmie zapewniającą pełne bezpieczeństwo dziecku.
- Stałe lub czasowe upoważnienie rodzica powinno zawierać: imię i nazwisko osoby upoważnionej, numer dowodu osobistego. Wzór upoważnienia można odebrać u osoby dyżurującej w szatni.
Pożegnanie z dzeickiem-szczęśliwa siódemka [.pdf, 138.00 kB]